Kaş Kaldırma Estetiği


 

Kaş kaldırma estetiği, alın bölgesindeki çizgilenmeler, gevşeklikler ve üzgün ifade olan bakışlar gibi şekli değişmiş kaşları kaldırma olarak tanımlanmaktadır. Kaş kaldırma estetiği operasyonlarına kaş kaldırma ameliyatı ve ya kaş estetiği ameliyatı da denmektedir.

         Kişilerin muayene esnasında istekleri belirlenerek, nasıl bir görünüm bekledikleri değerlendirilir. Hastanın beklentileri doğrultusunda plastik cerrahlar, yüz ve kaş uyumunu bir bütün olarak değerlendirir. İstekler, sizi doğal göstermeyecekse, bu kişiye belirtilip karşılıklı muayene sonrasında, düz, yüze uyumlu ve çekici bir şekil vermek için ameliyat planlanır.

        Kaş kaldırma ameliyatı ile kırışan çatık kaş çizgileri, alnın düşmesiyle baskı gören kaşların eski şekline girmesi ve burun hattınızın daha uzun görünmesi sağlar. Genç ve orta yaş grubunda ki kişilerde kaş kaldırma işlemi tek başına yeterli olabilir ancak daha ileri yaş gruplarında göz kapağı estetiği, alın ve şakak germe işlemlerinin de yapılması gerekebilir.

         Kaşlar ve kaşların altında bulunan dokular, yaşlanmanın etkisiyle sarkabilir ve üst göz kapağı üzerine baskı yapar bu da göz çevresi estetiğini bozabilir.  Kaşların sarkması yorgun ve üzgün surat ifadeleri oluşmasına neden olur. Sigara ve tütün ürünleri tüketimi, düzensiz beslenme, şehir hayatının getirdiği stres, hava kirliliği ile cildin düzenli bir şekilde bakımının yapılamaması ve yaşlanma, kaşların sahip olduğu estetik görünümünün kaybolmasına yol açar.

         Kaş kaldırma estetiği için 3 farklı teknik kullanılmaktadır. Operasyon hastane koşullarında genel anestezi altında yapılmaktadır. İşlem ortalama 1 ila 2 saat arasında sürmektedir.

          Ameliyatın şekline göre hasta gün içerisinde ya da bir sonraki gün taburcu edilir.  İlk birkaç gün (2-3 gün) morluk ve şişlik, cilt hassasiyetine bağlı olarak gözükebilir. Taburcu olduktan 2 gün sonra hasta banyo yapabilir ve 3 gün sonra günlük hayatına döner.

         Ataşehir estethica’da kaş kaldırma operasyonu uzman doktorlar eşliğinde başarıyla yapılmaktadır.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!