Burun Estetiği Ameliyatı


Burun estetiği ameliyatı, estetik operasyonlar içerisinde en çok tercih edilen ameliyatlar arasında yer almaktadır. Rinoplasti ameliyatları estetik ve aynı zamanda da rahat nefes alamama şikâyetlerine bağlı olarak yapılan operasyondur. Rinoplasti ameliyatlarında en önemli nedeni ise, burunda bulunan şekil bozukluğunu yüze uyumlu bir şekilde düzeltilmesini sağlamaktır. Yapılacak olan en sağlıklı işlem burun şeklini yüze uyumlu hale getirmektir. Bu burunun tamamen değişime uğrayacağı anlamını taşımaz, yeni bir yüz oluşmaz bu yüzden hastanın beklentisinin çok iyi planlanması gerekmektedir. Bu planlama doktor ile netleştirilmelidir.

Operasyon sonrası ise yüz yapısına uygun olarak yeni burun tasarımı yüze uyum sağlamalı ve sırıtmamalıdır. Sonuç olarak da doğal bir burun şekli oluşması için başarılı bir operasyon yapılması gerekmektedir. Rinoplasti ameliyatı ameliyathane ortamında genel anestezi şeklinde yapılmaktadır. Hasta bir hafta süreyle burnunun üzerinde küçük bir alçı taşımaktadır. İlk birkaç gün burunda sızıntı olması normaldir. En dikkat edilmesi gereken konu ise 4 ay gözlük kullanılmaması gerekmektedir. Burun ameliyatının süresi ise burun yapısına ve tekniğe bağlı olarak, 2 - 3 saat kadar sürmektedir. Ameliyat bittikten sonra ise yüze ve burun çevresine muhakkak soğuk uygulanmalı, ödem ve morarmanın oluşmasını engellemektedir. Burun estetiği 17 yaşını geçmiş anesteziye veya cerrahi müdahaleye engel durumu olmayan kişilere uygulanabilir.

 

Burun Estetiği Ameliyatı

 

Estetik bir burun ameliyatı üç bölüme ayrılmaktadır;

 

  • Burun yüzeyinde ki kemerin çıkarılması ve buna paralel ortaya çıkan açıklığın giderilmesi için burun kemiklerinin ortaya doğru getirilmesi.
  • Burun ucu estetik şekil bozukluklarının düzeltilmesi için kıkırdak dokuların düzeltilmesi.
  • Burun eğriliği ve kıvrımlarının düzeltilmesi için septoplasti operasyonu uygulanması.

Ataşehir estethica’da burun estetiği Plastik Cerrahlarımız tarafından yapılmaktadır ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!