Karın Germe Ameliyatı


 

Karın germe ameliyatı hem kadın hem de erkeklere yapılabilmektedir. Karın germe ameliyatının tercih edilmesinin başlıca nedenleri aşağıdaki gibidir;

·         Birden fazla geçirilen hamilelik

·         Aşırı kilo alıp vermeden sonra oluşan sarkmalar

·         Egzersiz ve diyete cevap vermeyen deri sarkıklığı

·         Karın kasları zayıflamış olanlar

·         Karın bölgesinde aşırı çatlağı olanlar

Karın germe ameliyatı için yukarıda belirtilmiş özelliklere sahip olan kişiler en uygun aday kitlelerdir. Karın germe ameliyatı olmak isteyen bayanların özellikle dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Doğum yapma niyeti olan kadınların bu operasyonu biraz daha ertelemesi doktorlar tarafından uygun görülmektedir.

Karın germe ameliyatı için uygun zaman ne zamandır?

Yakın zamanda doğum yapmış bayanların karın germe ameliyatı olması için yaklaşık 1 sene geçmesini beklemesi uygun görülmektedir. Doğum sonrasında 1 sene beklemenin amacı hamilelikten kaynaklı alınmış kiloların tam olarak verilmesinin sağlanmasıdır. Karın germe ameliyatından sonra da hamilelik planlanabilir. Fakat yakın bir zamanda planlanan gebelik var ise o zaman karın germe ameliyatının doğumdan sonra olması daha mantıklıdır.

Karın germe ameliyatı için hazırlanma nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatı öncesinde işlemi yapacak estetik plastik cerrahın bazı talepleri olacaktır. Özellikle sigara içenler bu konuda çok dikkatli olmalıdırlar. Ameliyata karar verildi ise en az 2 ay öncesinden sigaranın bırakılması gerekmektedir. Operasyondan sonra 2 hafta kadar zaman yine sigara kullanılmaması önerilmektedir. Bu süreçte güneşten korunmak gerekiyor. Enfeksiyon veya soğuk algınlığı karın germe ameliyatının ertelenmesine sebep olabilir. O nedenle operasyon zamanı hasta olmamaya dikkat edilmesi gerekiyor. Her şeyden önce, beklentiler hakkında iyice düşünülmesi ve bunların doktorla paylaşılması gerekmektedir.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır ve süreç?

Karın germe ameliyatı 2 tür yapılmaktadır.

·         Mini Karın Germe ameliyatı

·         Full Karın Germe ameliyatı

Alt ve orta karın bölgesinde biriken fazla yağ ve sarkık cilt dokusunun alınarak, karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı cerrahi işlemdir. Karın germe zayıflama amaçlı yapılan bir operasyon değildir. Hem zayıflama hem de sıkılaşma isteyen kişiler ilk önce belli miktarda kilo vermeleri gerek. Karın germe operasyonu için estetik plastik cerrahların uyguladığı birçok farklı teknik vardır. İşlem zamanı genel anestezi tercih edilmektedir.

Operasyonun işlem süresi ne kadardır?

Mini karın germe operasyonu yaklaşık 1,5 – 2 saat sürmektedir. Full karın germe operasyonu ise 2 – 3 saat sürmektedir. Karın germe operasyonları ameliyathane şartlarında gerçekleştirilmelidir. Bu operasyon izli bir operasyondur. İşlem sonrasında kalacak iz sezaryen izinin iki katı uzunluktadır. İzin uzunluğu operasyon zamanı uygulanacak toparlamanın derecesi ile doğru orantıda olması gerekiyor. Bu operasyonda en öneli husus izin kalması değil, vücudun iyi şekillendirilmesidir. Karın germe işlemi zamanı aynı zamanda göbek deliği yeniden şekillendirilmektedir. Karın germe operasyonu zamanı iz sadece bikini bölgesinde gizli kalmaktadır. Göbek deliği şekillendirildiği zaman o bölgede de iz kalacaktır.  Mini karın germe işlemi zamanı hastanede 1 gün yatış gerekmektedir. Full karın germe işleminde ise doktor tarafından 2 gün yatış uygun görülmektedir.

Operasyon sonrasında dikkat edilmesi gerekenler.

Karın germe ameliyatından sonra uygulama yapılan bölgede şişlikler ve ağrılar olabilir. Ağrı kesiciler ile ağrı kontrol altına alınabilir. 1 – 3 gün sonra drenler, 1 – 3 hafta sonrasında ise dikişler alınır. Hastanın kendini tam olarak toparlaması birkaç ayı ala bilir. Operasyon sonrası izlerin düzelmesi 9 ay ila 1 sene alabilir. İzler tamamen yok olmaz. Düzenli egzersiz ve diyet ile operasyon sonrası almış olduğumuz sonucu yıllarca koruyabilirsiniz.

Ethica Sağlık Grubuna bağlı olan Ataşehir Estethica hastanesinde alanında uzman plastik cerrahlar tarafından karın germe ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!