Meme Estetiği Ameliyatı


 

Meme estetiği ameliyatları dolgunluk arttırmak, memede simetri geliştirmek, ağırlık azaltma ya da hamilelik sonrasında kaybedilen meme hacmini geri kazanmak adına yapılan meme implantlarının meme dokusu veya göğüs kaslarının altına cerrahi ile yerleştirilmesidir.

Meme Büyütme

Meme büyütme çok kişisel bir işlemdir. Bu işlem, başkalarının arzularını yerine getirmek değil, ideal bir görüntüye kavuşmak olmalıdır. Şekil, boyut ve asimetriyi dengelemek kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

* Göğüslerinizin küçük, şekilsiz ve asimetrik değilse

*  Kilo dalgalanmaları sebebi ile göğüslerinizde sarkma veya boyut değişikliği yaşıyorsanız

*  Çeşitli sağlık sorunlarından dolayı meme kaybınız varsa, 

Bu belirtiler meme protez ameliyatı için uygun aday olduğunuzu gösteriyor olabilir.

Ameliyat Öncesi Değerlendirme

      Protez seçimi, protezin yerleştirileceği bölge ve kedi yeri, beraberinde meme dikleştirme talebinin olup olmadığı, kullanılan ilaçlar, alerjik durum tanısı, daha önce herhangi bir nedenden dolayı memeden biyopsi yapılıp yapılmadığı, ailede meme kanseri öyküsü ve daha önce çekilmiş mamografi veya ultrason sonuçları hasta ile konuşulup değerlendirilmelidir.

Meme Büyütme Ameliyatı için Hazırlık;

- Hastanın öncelikle kan testi ve anestezi muayenesi yapılması gerekmektedir

- Sigara kullanıyorsa ameliyattan 15 gün öncesi bırakması istenir

- Kanamayı arttıracak aspirin ve bazı anti inflamatuar ilaçlardan                                        kaçınılmalıdır.

- Ameliyat öncesinde mutlaka 8 saatlik açlık gerekmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Adım 1 - Anestezi ilaçları cerrahi işlem sırasında rahatınız için uygulanır. Meme protez ameliyatları genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Cerrahınız sizin için en uygun seçeneği önerecektir.

Adım 2 - Kesikler, Görünür yara izini en aza indirmek için göze çarpmayan yerlerde yapılır. Plastik cerrahınız kesi seçeneklerini operasyon öncesinde sizinle paylaşacaktır.

Seçenekler; meme altı, meme ucu/halkası veya koltuk altından yapılabilmektedir.

Adım 3 - Meme implantlarının yerleştirilmesi; kas altına veya doğrudan meme dokusu arkasına yerleştirilir ve kesi kapatılır.

Ameliyat Süreci;

Meme protez ile meme büyütme Ameliyatları yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Bu ameliyat sonrası hastanede kalış süresi 1 gündür. 1 gün sonrasında kişi taburcu edilir ve herhangi bir enfeksiyon riskine karşı antibiyotik ve ağrı kesici reçetesi verilir.

Meme Büyütme Ameliyat Sonrası

        Meme büyütme sonuçlarını cerrahi işlem sonrası hemen görmek mümkündür. Özellikle kas altına yerleştirilen implantlarda 4-5 gün süre ile kollarda ağrı olması beklenen bir durumdur. Bu sürenin sonunda kısıtlamalar azalmakta ve kişi sosyal yaşantısına adapte olmaktadır. İlk haftanın sonundaki kontrolde plastik cerrahi tarafından göğüs destekleyici sütyen kullanımı 1 hafta süreyle önerilmektedir. Zamanla ameliyat sonrasındaki şişlikler azalacak ve kesi izleri solacaktır.

Yeni görüntü memnuniyeti elde etmek için cerrahınızı dinlemeniz ve ameliyat sonrasındaki talimatlara ve takip ziyaretlerini gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Ayrıca meme implantlarının bir ömür boyu tasarlanmış olmadığını bilmek, hormonsal faktörlerin, yaşlanma ve kilo dalgalanmalarının göğüs üzerindeki etkisini unutmamak gerekir. Cerrahınız Tarafından yapılacak yıllık incelemeler implant bütünlüğünü değerlendirmek ve meme sağlığını kontrol altında tutmak adına önemlidir

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!