SlimLipo Nedir?


Slim liposuction nedir, slim liposuction iyileşme süresi hakkında detaylı bilgi için

Slim liposuction, cildi sıkılaştırmak ve yağlı dokuyu almak için lazer tedavisi ve liposuction’ı birleştiren bir tedavi yöntemidir. Estethica’da slimlipo operasyonları genel anestezi ile yapılmakta olup uygulama yapılacak bölgeye göre 1 ile 4 saat arasında değişiklik göstermektedir. Hastalar operasyon sonrasında 2-3 hafta kadar tedavi uygulanan bölgeyi kapatacak şekilde tasarlanmış korseleri giyer, bu korseler yağ alınan bölgede oluşan ödemin lenf drenajını sağlayarak iyileşme sürecine destek verir. Slimlipo operasyonlarında liposuction uygulamalardaki gibi vakum yöntemi kullanılmadığından normal liposuctiona göre daha az morarma ve şişlik olur.

Slimlipo tedavisinden sonra hastalar, minimal seviyede ağrı hissederler ve günlük hayata dönüş için birkaç gün yeterlidir.

Slimlipo ile hangi alanlar tedavi edilir?

estethica’da Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde kullanılan bu uygulama ile karın, basen, bel, göbek gibi bölgelerin haricinde yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan genel anestezi ile tek seansta çözüme ulaşılabilir. Slimlipo ile Lazer lipoliz yöntemi ile sadece cilt altında biriken yağlar yok edilmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kolejen doku uyarılarak cildin daha gergin ve genç görünmesi de sağlanır.

Slimlipo tedavisine kimler için uygundur?

Slimliposuction operasyonlarına en uygun adaylar ideal vücut kilosuna yakın olanlardır. Slimlipo özellikle spor ve diyete direnç gösteren yağlar için uygulanmaktadır. Estethica’da Eğer hastanın vücut kitle endeksi çok yüksek ise öncelikle diyet programı önerilmektedir. Böylelikle operasyon öncesinde hastaya doğru beslenme şekli empoze edilir. Böylelikle slimlipo uygulaması sonrasında da kalıcılık açısından avantaj yakalanmış olur.

SlimLipo Nedir?

Slimlipo sonrasında iyileşme süresi ne kadar sürer?

Çoğu hasta 2 gün içinde işine dönebilir. Şişliklerin büyük bir kısmı 1 hafta içerisinde dağılır. 2-3 hafta boyunca kullanılan korseler çıkartıldığında hemen hemen iyileşme sağlanmış olur.

Slimlipo tedavisinden sonra sonuçları ne zaman görebiliriz?

Slimlipo tedavisi uygulanan alanlardaki şişlikler indikten sonra ilk sonuçlar görülmeye başlanmış olunur. Tedaviyi takiben birkaç hafta sonra vücut kontöründe gözle görülür değişiklikler olmaya başlar. Hastalar 6 ay boyunca her geçen hafta iyileşmeyi gözlemleyeceklerdir.

Slimlipo tedavisinin sonuçları kalıcı mıdır?

Slimlipo ameliyatlarından sonra diyet ve egzersizi devam eden tüm hastalar için sonuçlar kalıcıdır. Slimlipo tedavisinde ameliyat alanındaki yağ hücreleri kalıcı olarak kaldırılır. Hastalar Operasyon sonrasında mantıklı ve kalıcı bir diyet, egzersiz programını yaşam tarzı haline getirirse vücut şeklinde sağlanan değişikliklerde devamlılık sağlanır. Aşırı kilo alımı söz konusu olursa; kalan diğer yağ hücreleri dolar ve vücudun diğer bölgelerine dağılır.

Slimlipo neden diğer lipoliz sistemlerinden üstündür?

Slimlipo lazer sistemi yağ hücreleri üzerinde daha etkili olan 2 farklı dalga boyunu (924nm, & 970 nm), lazer ışığını kullanır. Slimlipo sisteminde lazer ışını en efektif şekilde yağ hücresini algılar, parçalar ve eritir. Sadece yağ hücrelerini algılayan bu ışınlar sayesinde çoklu alanlarda daha hızlı sonuç elde edildiğinden operasyon süresi açısında avantaj da sağlamaktadır. Tedavi sırasında kolejen uyarımı da yapıldığından sarkmalar minimal düzeyde olup cilt gerginliği de artar ve maksimum düzeyde verimlilik sağlanmış olur.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!