Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon; lazer ışığının kıl kökleriyle temas etmesiyle birlikte ısı enerjisinin kil köklerinde oluşturduğu tahrip sayesinde kılların kalıcı olarak yok edilmesi işlemine verilen isimdir. İstenmeyen tüy problemiyle mücadele eden kişiler her ne kadar bu konuyla ilgili çözüm arayışına geçseler de, genel olarak geçici çözümlere başvurmaktadır. Ancak teknolojinin gelişmesi ile istenmeyen tüy problemine kalıcı çözüm sağlayan lazer epilasyon sayesinde son derece başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

erkeklerde lazer epilasyon

Üç Farklı Epilasyon Sistemi

estethica’da lazer epilasyon işleminde üç farklı sistemden kombin halinde yararlanılır. Bunlar;

  • Alexandrite Lazer
  • Diode Lazer
  • ND Yag Lazer

Sistemlerin farklı olmasının sebebi her birinin farklı kıl köklerinde çözüm sağlamasıdır. Örneğin; siyah ve kalın köklü kıllarda lazer epilasyon için Alexandrite sistemi başarılı sonuçlar sağlarken, ince ve buğday rengi tüylerde Diode sistemi etkin çözüm oluşturur. Yüz bölgesine yapılan lazer epilasyonda ise ND Yag sistemi kullanılır.

Lazer Epilasyon İle Uzun Süreli Kalıcı Çözümler

Birbirinden farklı uygulama sistemleri eşliğinde her kıl ve cilt rengine uygulanabilen lazer epilasyon, uzun süreli kalıcı sonuçlar sağlayarak kişiyi ağda, jilet vb. zahmetli uygulamalardan kurtarmaktadır. Lazer epilasyon yaptırmadan önce ve epilasyondan sonra kişinin epilasyon yaptırdığı bölgeyi güneş ışığından koruması fazlasıyla önem taşımaktadır. Uzun süre güneşte kalarak bronzlaşmak bir çeşit cilt deformasyonudur. Bu sebeple bronz tene lazer epilasyon yaptırmak, leke vb. hasarlar oluşturabilir. Lazer epilasyon öncesinde kıl ve cilt tipi profesyonelce analiz edilmeli ve epilasyon yaptıracak olan kişi en doğru sisteme yönlendirilmelidir. Uygulaması sırasında hafif bir acı ya da ağrı hissedilse de bu durum kısa sürede geçecektir. Bölgesel olarak lazer epilasyon yapılabildiği gibi tüm vücuda da lazer epilasyon yapılabilir. Tüm vücuda uygulanan epilasyon yaklaşık 1 ila 1,5 saat arasında sürmektedir. Epilasyon işleminin ardından kıllar 1 hafta ila 10 gün içinde dökülür. Yaklaşık 1,5 ile 2 ay süre içinde çıkmazlar. Her uygulamanın başarı süresi kıl tipine göre farklılık gösterse de yaklaşık 6-8 seanslık bir uygulamanın ortalama başarı oranı yüzde 80 civarındadır. Lazer epilasyonun yanı sıra iğneli epilasyon ile de istenmeyen tüylere karşı kalıcı sonuçlar elde edilir. İğneli epilasyonda ince ve yumuşak uçlu bir iğneyle kıl köküne girilir ve zayıf bir elektriksel akım uygulanarak kıl kökleri tahrip edilir. Her iki uygulamada da en yüksek başarı oranını elde edebilmek için seanslara düzenli devam etmek ve seans sayısını artırmak büyük önem taşır.

lazer epilasyon nedir

Erkekler de Lazer Epilasyon Yaptırabilir

Kadınlar gibi erkekler de lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerine karşı kalıcı çözümler elde edebilirler. Erkek lazer epilasyonda başarı oranı yüksek sonuçlara ulaşılmaktadır. Lazer epilasyon yaptırmadan önce ağda, cımbız veya iple kıl aldırma işlemi yaptıranların yaklaşık 15 gün beklemesi gereklidir. Lazer epilasyonun ardından kıl köklerinde belirginlik ve deride hafif bir kızarıklık oluşabilir. Bu etkiler 1 ila 3 saat arasında bir sürede kaybolacaktır. Epilasyonun ardından seans aralıklarında kıl köklerine müdahale etmeden yüzeysel kıl boylarına jiletle müdahale edilebilir. estethica Hastaneleri’nde uzman kadronun profesyonel yaklaşımıyla lazer epilasyon işlemi yaptırabilir, uygulama öncesinde lazer epilasyon fiyatları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Bize whatsapp hattımızdan ulaşarak zaman kazanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun