Lazer Epilasyon Cihaz ve Fiyatları

* LAZER EPİLASYON NEDİR? *

* Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmada en etkili ve en güvenli bir yöntemdir. Cilde uygulanan lazer enerjisi kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından emilir bu sayede kıl kökleri azalır ve yok olur. İstenmeyen tüylerden kurtulmada en çok tercih edilen yöntem olan lazer epilasyon uygulaması kıl oluşumunu tamamlamış ve uygulamaya engel herhangi bir sağlık problemi olmayan herkes güvenle yaptırabilir. Ayrıca lazer epilasyon cihazının FDA onaylı olması çok önemlidir. FDA onaysız cihazlarla yapılan epilasyon geri dönüşü olmayan ciddi zararlar olabilir. Lazer enerjisi çok güçlü bir enerji olduğundan yetkisiz yerlerde yapılan uygullamalar sağlınız açısından ciddi riskler içerir.


LAZER EPİLASYON RİSKLERİ, YAN ETKİLERİ NELERDİR ?

* Lazer epilasyon hem erkek hem kadınların istenmeyen tüylerinden tamamen kurtulmak için kalıcı ve sağlıklı bir yöntemdir. Kadınlar için güzel ve pürüsüz bir cilt vazgeçilmezdir. Günlük yaşamda kullanılan tüy dökücü kremler, sir ağdalar ve traş kıl köklerinin yok olmasında etkili olan yöntem değildir sadece kısa süreli bir temizliktir. Günümüzde tercih edilen ve en çokta tercih edilen lazer epilasyon cihazları mevcuttur. Lazer epilasyon kıl köklerine atışlar yaparak çalışan kıl köklerini yok olmasını amaçlayan bir operasyondur. Günümüzde kullanılan lazer cihazları; Ruby lazer Alexandrite lazer Diode lazer ve nd yağ lazeridir. Kişinin cilt tipine ve kıl tipi rengine göre bu cihazlardan herhangi biri kullanılmaktadır. Lazer epilasyon hem erkek hem bayanlarda doğru cihaz kullanımında vücudun her bölgesinde tercih edilir. Lazer epilasyon işlemi seans seans uygullanan bir işlemdir ve tek seansta kıl köklerinin yok olması mümkün değildir. Kişinin kıl tipi cilt tipi ve uygullama yapılan kılların durumuna göre seans sayısı değişir. Bazı bölgeler 4 ila 8 seans sürerken bazı bölgelerde ise 6 ila 12 seans arasında değişir. Lazer cihazlarda esas önemli olan kullanılan dalga boylarıdır. Lazer epilasyonda en sık kullanılan 755 naometre dalga boyu ile Alexandrite lazer kılın rengine en hassas enerji içeren bir teknolojidir. 810 naometre dalga boyu olan diode lazer biraz daha hassas ve ince kılları görme özelliğine sahiptir. Lazer epilasyonunda yan etkilleri ise hafif kızarıklık ve ödem meydana gelebilir fakat bu durum uzmanlar tarafından önerilen streoid kremlerle geçmektedir.
LAZER EPİLASYON HANGİ DURUMLARDA UYGULLANMAZ ?
* Kalp pili olanlarda.

* Sara hastalarnda

* Sarı beyaz ve ayva tüylü olanlarda

* Cilt kanseri olanlarda

* Işığa duyarlı ilaç kullananlarda

LAZER EPİLASYON UYGULLAMASI NASIL YAPILMAKTADIR ?

* Lazer cihazında üretilen lazer ışınları bir aleti ille cilde uygullanır. 15 mm çapındaki bir alan her seferinde tek tek atışlarla taranır. Lazer epilasyon işlemini yapan ve yaptıran kişiler işlem sırasında mutlaka koruyucu gözlük takmalıdır. Cilde uygullanan ışınlar kılın yapısında bulunan ve siyah rengi veren melanin ismindeki boya maddesi tutulur. Kıl köküne iletilen ısı milisaniyellik bir sürede kıl kökünü tahrip eder. Bu anda hafif bir iğne batmasına benzer bir his duyulur kıl köklerinde şişme ve kızarıklık gözlenir.

LAZER EPİLASYON SONRASI ?

* Lazer epilasyon sonrası; 15-20 dakika aralıklarla bölgeyi buz uygullamasıyla ya da hava ile soğutmak cildi rahatlattır cilteki kızarıklık ve şişlikleri azaltır ya da tamamen kaybeder.

* Lazer epilasyon sonrası ilk 24 saat uygullama yapılan bölgeye su değmemesi gerekmektedir ve ilk 12 saat su değmemesi gereklidir.

* Uygullama sonrası 15 gün boyunca bronzlaşmak solaryuma girilmemelidir. Uygullama yapılan bögelerde güneşte görülen yerlere güneş kremi uygullanmalıdır.

KIL DÖNGÜSÜ ; Kıl uzama döngüsü 3 evreden oluşur.
* ANAJEN ; Anajen evre kılların büyüme evresidir ve lazer epilasyon için hedef olan evresidir.
* KATAJEN ;  Kılın dinlenmeye geçen evresidir. 1-2 hafta süren bu evrenin sonunda kıl büyümeyi durdurur.
* TELOJEN ; Kılın dinlenme evresidir. Telojen evrede kıl kökten ayrılmıştır. Bu evreye denk gelen lazer epilasyon seanslarında kıllar hasar görse dahi kıl kökünde tahribat olmaz ve dolayısıyla lazer epilasyon etkili olmaz. Kıl kökleri ve kıl döngüsü iyi anlaşıldığında lazer epilasyon seansları arasında neden 6-8 haftalık bir süreye ihtiyaç olduğu daha iyi anlaşılır.
LAZER EPİLASYON SONUÇLARI KALICIMIDIR ?
*
Hızlı ve etkili sonuç veren lazer epilasyonun seansları tamamladığında istenmeyen tüy ve kıllardan tamamen kurtulmuş olursunuz. Kıl köklerini yakarak yok eden laze epilasyon sayesinde kılların tekrar uzaması mümkün değildir.

LAZER EPİLASYON KİMLER İÇİN UYGUNDUR ?

* 12 Yaşını tamamlamış koyu renkli olan herkese lazer uygullabilir. Tüyler açık renkli yani pigmenti az ise lazer ışığını emmeyeceği için lazer epilasyondan etkillenmez. Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer uygullanır. Her seansın süresi farklıdır bu süre lazer epilasyonda kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5-6 dakikada yüz bıyık ise 1-2 dakika bacaklar ise 1 saatlik sürede uygullanır. Her hangi bir ağrısı yoktur fakat ufak bir yanmalar hisedillir. Lazer epilasyon sonunda 5-10 dakika ve ya yarım saat süren en fazla olark 3 gün süren kızarıklıklar olabilir bunlar çok normaldir. Epilasyon cihazları ile yanma kalıcı yanık izi kalması çok nadir ve kullanım hatası bağlı bir komplikasyonudur. Lazer epilasyonda tek seansta hiç bir sonuç alamazsınız çünkü kıl köklerinin hepsi uygullama anında aynı büyüme devresinde değildir. Bölgeye göre değişmekle birlikte her bir epilasyon seansında uygullanan alanın % 20 anojen fazdadır. Yani % 20 kıl kökü yakılabilir.
LAZER EPİLASYONDA EN UYGUN DÖNEM NE ZAMANDIR ?
*
Tüylerden kurtulma yöntemi olarak bilinen lazer epilasyonun en uygun dönemi sonbahar ve kış aylarıdır. Önce lazer yapılacak olan bölge temizlenir ardından bu alandaki tüyler kısaltılır ve lazerle temizlenir.
İĞNELİ EPİLASYON ?
*
Kıl köküne ince bir iğne yardımıyla girilerek kıl köküne elektiriksel bir akım verilerek kıl köküne tahrip edildiği yöntemdir. İnce açık tüylerde daha etkin sonuç alınmaktadır. Her kıl köküne tek tek uygullama yapıldığı için uygulama süreleri biraz uzun sürebilir. Tüyün kalınlığına ve rengine göre seans sayıları değişebilir. Kişiye özel iğne kullanılır. Uygullama sonrası geçiçi bir kabuklanma olabilir.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun