Kilit Askı Yöntemi Nedir?

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri olan kilit askı yöntemi genellikle 30-50 yaş aralığında aşırı sarkıklığı olmayan kişilere çok daha uygundur. Kilit askı yönteminde askılama özelliğine sahip ipler kullanılır. Geliştirilmiş olan kilit askı ve yüz germe işlemini diğer askı işlemlerden ayıran en önemli özelliği maksimum 5 yıl cilt altında kalabilmesidir. Kilit askı yöntemi, insan dokusuna yapancı olmayan ipliklerin ince bir iğne yardımı ile cilt altına, cildin asılması ve kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanır. İplik gerilince deriyi çeker ve istenildiği kadar gerilir. Kolayca uygulanan bu özel yöntem sarkma ve kırışıklığı tek seansta gidererek cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Kilit askı yönteminde uygun yaş aralığı 35 ile 70 arasıdır. Genel anestezi gerekmez ve doğal görünümlü sonuçlar ortaya çıkar. Kolay ve basit bir uygulama olduğu için kişinin yüz ifadesi değişmez. Sıklıkla uygulanan ameliyatsız yüz germe sistemi kilit askı, ameliyathane şartları gerektirmez. Yaklaşık 30 dakikada uygulanır ve işlem sırasında lokal anestezi uygulandığı için hastalar ağrı veya acı da hissetmezler.

Uygulama yaptıran kişilerin yaşam kalitesinde bir değişiklik olmaz. Uygulama sonrasında hafif ödem ve birkaç adet iğne giriş yeri gözlenebilir. Bu bulgular, 1 haftada gerilemektedir ve genellikle dışarıdan bakıldığında işlem yapıldığı anlaşılamaz. Uygulama sonrasında ani hareketler ve çene hareketleri sırasında iplerin bulunduğu bölgelerde gerilme hissedilebilir. Bu bulgular genellikle 2. haftadan sonra kaybolur. Uygulanan alanda kızarıklık görülse bile bu etki 1 -2 gün içerisinde kendiliğinden geçer.  İşlemden sonra 1 ay süre ile yüzüstü yatılmaması, elma-kabuklu yiyecekler gibi sert yiyeceklerin yenilmemesi, abartılı mimik hareketleri yapılmaması, çenenin çok fazla açılmasını gerektiren hareketler yapılmaması önerilmektedir.

Kilit askı yöntemi son derece konforlu ve güvenli cilt germe uygulamalarından biridir. Uygulama sonrası hasta yüzündeki değişikliği kendisi de farkedebilir. Yerleştirilen ipliklerin çıkış yerleri saçlı deri içerinde olduğu için yukarı doğru çekme işlemi çok daha başarılı olur ve yüzde elde edilebilecek en yüksek gerginliğin elde edilmesini sağlar. Kilit askı yaptırdığınızı bilmeyen bir kişi herhangi bir kesik, dikiş, morluk, şişlik olmayacağı için işlem yaptırdığınızı anlamayacaktır. Adında da anlaşıldığı gibi ameliyatsız yüz germe olarak adlandırılmasının nedeni sağladığı bu gerginliktir. İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun