Kilit Askı Yöntemi İle Yüz Germe Nedir?

Kilit askı yöntemi ile yüz germe uygulaması, hafif ve orta dereceli sarkmalarla mücadele eden oldukça başarılı bir operasyon tekniğidir. Geçip giden yılların ciltte oluşturduğu deformasyonlar ve yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan sarkma sorunu, birçok kişiyi rahatsız eden problemlerin başında gelir. Bu durumla başa çıkmak için çeşitli estetik müdahalelere başvuranların sayısı ise gün geçtikçe artmaktadır. Yüzde oluşan sarkma problemine karşı ameliyatsız, hızlı ve pratik bir şekilde müdahale sağlayan en başarılı yöntemlerden biri de kilit askı yöntemi ile yüz germe uygulamasıdır. Ameliyatsız yüz germe teknikleri arasında başarı oranı oldukça yüksek olan kilit askı yöntemi ile yüz germe uygulaması, iple yapılan yüz germe teknikleri arasında öne çıkan bir operasyondur.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Olur?

Orta yaş ve üstü kişilerde oluşan cildin elastikiyet kaybıyla mücadele etmek için pek çok teknik ortaya çıkmıştır. Bu teknikler arasında yer alan yüz germe yöntemleri günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Kilit askı yöntemi de yüz germe işlemleri arasında oldukça etkili sonuçlar oluşturan tekniklerden biridir. Kilit askı, özel tasarlanmış silikon ipler ve esnek iğneler kullanılan operasyon tekniğidir. Peki kilit askı yöntemi ile yüz germe nedir? Yüze belirli giriş noktalarından gönderilen iplerin oluşturduğu lifting etkisiyle cildin daha esnek bir görüntüye kavuşturulması işlemi, kilit askı yöntemi ile yüz germe tekniğidir. Oldukça etkili bir işlem olan kilit askı tekniği, lokal anestezi altında uygulanır. Öncelikle cilt altından özel kanül ve iğneler yardımıyla işlem yapılacak olan bölge uyuşturulur. Uzman doktorlar tarafından cilde gönderilen ipler, belirli noktalardan çekilerek ciltte lifting etkisi oluşturur. Bu ipler, deri altına tutunabilme ve esneme özellikleri sayesinde çene hattı, ağız ve burun kenarı gibi yüzün sarkma olan bölgelerinde etki gösterir. İplere entegre edilmiş olan özel elastik iğneler sayesinde dokuya hasar verme riski yok denecek kadar azdır. Kilit askı ile yüz germe uygulaması sayesinde kişinin daha sağlıklı ve genç bir cilde sahip olması sağlanır. Kilit askı ile yüz germe uygulaması yaklaşık 45 dakika süren bir operasyon ile gerçekleştirilir. Bu uygulama aynı anda, ameliyatsız gıdı germe başta olmak üzere boyun germe ve yüz germe işlemlerini sağlayabilir. Kilit askı işlemi yapılırken uygulama noktaları, cildin deformasyona uğramış bölgelerine göre değişiklik gösterebilir. Kilit askı ile yüz germe uygulaması yapıldıktan sonra yüze enjekte edilen ipler kısa sürede tam olarak yerine oturur. Hasta, 1. ayın sonunda arzu ettiği doğal görüntüye kavuşur. Yüze enjekte edilen ipler erimez ve çok özel durumlar haricinde yüzden çıkarılması doktor tarafından önerilmez. Ancak işlemden sonra belirli durumlarda destek olarak yeni ipler eklenebilir. Operasyon, hastanın cilt tipine, yaşına ve sarkma oranına göre yaklaşık 3 ila 5 yıl arasında kalıcılık gösterir.

Kilit Askı Yöntemiyle Yüz Germe Sonrası Değişim

Kilit askı ile yüz germe işleminin ardından hastanın yüzünde hafif bir ödem oluşabilir. Ancak bu ödem yaklaşık 1 hafta içinde kaybolacaktır. Hasta işlemin ardından hemen sosyal hayatına devam edebilir. İşlemden sonraki 1 haftalık süreçte ağrı sorunuyla karşılaşırsa doktoru tarafından ağrı kesici ya da antibiyotik kullanması önerilebilir. Ancak 2-3 gün içerisinde hastanın ağrıları azalacaktır. Hastanın operasyonun ardından iyileşme sürecinde 2 hafta süreyle yüz üstü yatmaması ve ağzını fazla açmaktan kaçınması gerekir. Aynı zamanda esnemek, elma yemek gibi ağır hareketlerden ve yorucu egzersizlerden de uzak durmalıdır. Siz de cildinizdeki sarkma probleminden şikayetçiyseniz ve daha genç bir görünüme kavuşmak istiyorsanız estethica’nın uzman kadrolarıyla tanışıp, profesyonel cerrahlar tarafından uygulanacak operasyonlarla dilediğiniz görüntüye sahip olabilirsiniz. Kilit askı ile yüz germe operasyonu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun