Kilit Askı ile Ameliyatsız Yüz Germe

Yaşlanmayla birlikte yüzde oluşan sarkma problemi günlük hayatta birçok kişiyi rahatsız eder. Bu noktada çeşitli estetik operasyonların oluşturduğu farkla çok daha özgüvenli ve mutlu hissetmek mümkündür. Günümüzde sarkma problemiyle mücadele eden en yeni ve başarılı yöntemlerden biri de “kilit askı ile ameliyatsız yüz germe” tekniğidir.

DERİ ALTINA TUTUNABİLEN ESNEK İPLER

Ameliyatsız yüz germe tekniklerinde iple yapılan uygulamalar son dönemde oldukça memnun edici sonuçlar ortaya koyuyor. Kilit askı yöntemi de hafif ve orta dereceli sarkmalarla mücadelede yakaladığı yüksek başarı oranıyla birçok hasta tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Kilit askı ile ameliyatsız yüz germe operasyonu, yüze belirli giriş noktalarından gönderilen iplerin lifting etkisi yaparak cildi daha esnek bir görüntüye kavuşturması işlemidir. Bu operasyonla yüze gönderilen ipler belirli noktalardan çekilerek ciltte lifting etkisi oluşturur. Deri altına tutunabilen ve esneyebilen ipler; çene hattı, ağız ve burun kenarı gibi yüzün sarkma olan bölgelerinde etki göstererek kişiye daha sağlıklı bir cilt görüntüsü sağlar. İplere entegre edilmiş olan özel elastik iğneler sayesinde dokuya hasar verme riski çok azdır.

KİLİT ASKIYLA DAHA GENÇ VE SAĞLIKLI BİR CİLT GÖRÜNÜMÜ

Yüz gerdirme işlemleri arasında en etkili yöntemlerden biri sayılan kilit askı tekniğinde operasyon esnasında lokal anestezi ile uyuşturma işlemi yapılır. Cilt altından özel kanül ve iğneler yardımıyla işlem yapılacak olan bölgenin uyuşturulmasının ardından yaklaşık 45 dakikalık bir sürede operasyon gerçekleştirilir. Ameliyatsız gıdı germe, boyun germe ve yüz germe estetiği işlemlerini aynı anda sağlayabilen kilit askı tekniğinde uygulama noktaları cildin deforme olmuş bölgelerine göre değişiklik gösterebilir. Kilit askı ile ameliyatsız yüz germe işleminin ardından hastanın yüzünde hafif bir ödem oluşabilir. Bu durum yaklaşık 1 hafta içinde kaybolacaktır. Hasta ödemin geçmesinin ardından sosyal hayatına hemen dönebilir. Bu 1 haftalık süreçte ağrılar için ağrı kesici ya da antibiyotik kullanılması önerilir. Operasyonun ardından 2-3 gün içinde hastanın ağrıları belirgin ölçüde azalacaktır.

İyileşme sürecinde hastanın 2 hafta süreyle yüz üstü yatmaması ve ağzını fazla açmaktan kaçınması gerekir. Hasta esnemek, elma yemek gibi ağır hareketlerden ve yorucu egzersizlerden de uzak durmalıdır.

KİLİT ASKI OPERASYONU 3 İLA 5 YIL ARASINDA KALICILIK GÖSTERİYOR

Kilit askı ile ameliyatsız yüz germe operasyonunun ardından yüze enjekte edilen ipler kısa bir süre sonra tam olarak yerine oturur. 1 ayın sonunda hasta arzu ettiği doğal görüntüye kavuşur.  Yüze enjekte edilen ipler erimez ve çok özel durumlar haricinde yüzden çıkarılması doktor tarafından önerilmez. Ancak işlemden sonra belirli durumlarda destek olarak yeni ipler eklenebilir. Operasyon, hastanın cilt tipine, yaşına ve sarkma oranına göre yaklaşık 3 ila 5 yıl arasında kalıcılık gösterir.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun