Karbon Peeling Nedir ? Karbon Peeling Fiyatları

KARBON PEELİNG NEDİR?

Karbon Peeling;  Leke, küçük izler, cildin sıkılaşması ve gözeneklerin küçülmesi için yapılan medikal bir işlemdir. En önemli özellikleri ise lekeleri yok etme ve   fazla yağlı ciltlerde,  sebum üretimini dengelemektedir.  Karbon peeling birçok cilt problemi için kullanılan  güvenilir bir işlemdir. Lazer  teknolojisiyle  yapılan bu uygulama yaklaşık 15- 20 dk. sürmektedir.

KARBON PEELİNG UYGULAMASI NASIL UYGULANIR VE KİMLERE YAPILIR?

Cilt öncelikle derinlemesine temizlenir, ardından temizlenmiş cildin üzerine siyah renge sahip, özel olarak üretilen ve yoğun karbon atomu içeren  sıvı şeklinde ki karbon maske şeklinde  sürülür. Karbon parçacıklarının cilt tarafından emilmesi çok önemlidir.  Bu nedenle karbonun cilt yüzeyinde ki tüm gözeneklere  etki etmesi amacıyla  15-20 dk. kadar kuruması gerekmektedir.  Daha sonra karbon lazerle  10 dk. kadar taranır ve lazer ışınlarının atmış olduğu atışlarla, karbonun tamamı patlayarak yüzeyde düşük seviyede bir hasar oluşturulur.  1-2 hafta ara ile kişinin cildinde ki  problemine göre seans belirlenir ve her  cilt tipine göre seans sayıları farklılıklar gösterebilir. Cilt sıkılaştırma ve kırışıkların düzelmesi ilk seanslarda  etki görmeye başlar. Akne ve sıkarlar da iyileşme biraz daha uzun sürer. Eğer tedavi daha çok leke amacıyla uygulanıyorsa 10 seansa kadar da yapılabilmektedir .  Seansların sonunda cilt canlanır ve sıkılaşır ,yaklaşık 1.5 -2 yıl kadarda etkisi sürmektedir. Kişi işlem sonrası gündelik yaşamına devam eder. Bu açıdan çok rahat bir işlemdir.  Her mevsim de uygulanabilir.

İŞLEM SONUCUNDA CİLTTE NELER OLUR?

  • Ciltte geniş gözenekler hızla kapanır
  • Cilt yüzeyinde peeling etkisi yaratarak cildin yenilenmesini ve ışıldamasını sağlar
  • Sürülen sıvı karbon,lazer ışınlarının enerjisi ile cilt yüzeyinde ki kolejeni yapılandırır
  • Cildin yağlanmasının önüne geçilmesi
  • Akne oluşumunun önlenmesi
  • Cilt yüzeyinde oluşan güneş ve yaşlanmaya bağlı lekelerin giderilmesi

 

 

KARBON PEELİNG UYGULAMASININ YAN ETKİSİ VE RİSKLERİ VAR MIDIR?

 

Uygulama sadece lazer ışığının verdiği ısı ile ciltteki dokuyu iyileştirmek olduğu için, herhangi bir yan etkisi görülmemektir. Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor  olsa da karbon peeling uygulamasının tıbbı bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli uzman hekimler tarafından uygulanması gerekiyor. Sadece çok nadir görülse de bazen lazerin verdiği ısı ile hassasiyet oluşabilir ve kabuklanma yapabilir. Lazerin vermiş olduğu Bu uygulama uzman hekimler tarafından yapıldığından dolayı da bir risk oluşturmamaktadır.  Q-Swich Nd-yag lazer ile yapılan karbon peeling uygulamaları ile ciltteki pek çok iz,güneş lekeleri,akne izleri iyileştirme özelliği olduğu için bilhassa faydalı bir işlem olarak da bilinmektedir.

 

 

 

 

KARBON PEELİNG İŞLEMİ SONRASIN DA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Lazerle karbon peeling uygulamasının gerçekleştiği gün içerisinde sıcak duş önerilmemektedir. Bunun yanı sıra hamam, sauna, solaryum ve direkt güneşe maruz kalmaktan kaçınılması gerekmektedir.

 

KARBON PEELİNG İŞLEMİ ACILI BİR İŞLEM MİDİR VE HANGİ CİHAZ KULLANILIYOR?

Kişi işlem sırasında hafif bir ısının etkisiyle ,iğne batması gibi bir acı hissedebilir, fakat acı hissi işlem sonrası biter. Bunun yanı sıra karbon peeling işlemi çok acı veren bir işlem değildir. İşlem için lazer Q-Switched Nd:yag lazer kullanılır ve bu cihaz karbon peeling dışında bir çok medikal uygulamalarında da kullanılan başarılı bir cihazdır.

KARBON PEELİNG UYGULAMASI FİYATI NEDİR?

Karbon peeling uygulamasının fiyatı, seans sayılarına göre değişiklik göstermektedir. Cilt yapınıza uygun seansların belirlenmesi için, uzman kişiler tarafından ön muayene edilir. Muayene sonunda, uzman kişi tarafından ihtiyacına göre seans belirlenir ve belirttiği seans sayılarına göre ücretlendirilir.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun