Gençlik Aşısı

Avrupa ve Amerika’da yaklaşık 5 senedir kullanılmakta olan IAL sistemi güvenilir bir sistemdir.
Kan damarlarından, iç organlara, cilt içinden eklemlere kadar ve vücudumuzun her yerinde bulunan hyalüronik asit özellikle bebeklerde ciltlerinde bol miktarda bulunur ve özellikle 30lu yaşlardan sonra hızla azalır. Hyalüronik asidin azalmasıyla beraber cildimiz parlaklığını esnekliğini yumuşaklığını nemini kaybeder.
Dışarıdan verilen saf hyalüronik asit, kendiyle çapraz bağlanarak cilt altında uzun bir süre kalır ve cildin savunma sistemini artırır.


GENÇLİK AŞISI KİMLERE UYGULLANIR ?
20 Yaş üzeri tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Hiçbir reaksiyona sebep vermemesi cildin kendi molekül yapısında olmasından kaynaklanır. Yüzde, boyunda dekolte de ve ellerde sıklıkla uygulanan bu bölgelerde problemlerin çözülmesine önemli etkisi vardır. Yaşlanma sürecinin cilt üzerindeki negatif etkilerden cildi korumak amacıyla uygulanan IAL; hem önleyici hem de tamamlayıcı bit anti-aging tedavisidir.
 

GENÇLİK AŞISININ FAYDALARI NELERDİR ?
20 Yaş ve üzeri tüm kişilere uygulanabilen enjeksiyona bağlı çok hafif morluk dışında hiçbir reaksiyona sebep vermez. Cildin içindeki hyaluronik asit ile aynı molekül yapısında olan güvenli bir maddedir. Yüzde boyunda ve dekolte de kuruluğa bağlı sebeplerden sıklıkla uygulanan bir uygulamadır ve önemli etkileri olan bir yapısı vardır.
 

GENÇLİK AŞISI HANGİ SIKLIKTA UYGULLANIR ?
IAL; sistemde cilde 3 kez minik aşılar yapılır. Aşı  (IAL Sistem) 0-15-21 günler arası uygulanır ve olumlu derece de etkiler. 2inci günden itibaren hemen etki eder ve cilde parlaklık ve ışıltı verir. Yılda iki kez tekrarlanması gereklidir bu nedenle uzun süre kalmasını sağlar.
 

GENÇLİK AŞISI ETKİSİNİ NE ZAMAN GÖSTERİR ?
2.Günden itibaren cilte nemlenmenin artığı, cildin doku tonunu daha iyi ve daha kaliteli duruma geldiği gözlemlenir. Tedavinin tam olarak sonucu hastanın durumuna göre değişir ayrıca hastadan bol miktarda su içmesi, beslenmesine tavsiyerlerde bulunulur. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı tedavinin daha başarılı ve uzun kalıcı olmasını sağlar.
 

GENÇLİK AŞISI ZARARLIMIDIR ?
Hiçbir şekilde yan etkisi yoktur. Fakat enjeksiyona bağlı ufak iğne etkisiyle çok ufak kızarıklık eritem vs. olabilir. Uygulamadan sonra bir iki saat içinde tüm etkiler yok olur.
 

GENÇLİK AŞISI HANGİ CİLT PROBLEMLERİNDE TERCİH EDİLİR ?
*
Cildin nemini kaybetmesi.
*Cildin yaşlanmaya bağlı sarkması ve kırışması.
*Cildin matlaşması, canlılığını kaybetmesi.
*Cildin güneşin zararlı etkilerine mağruz kalması.
*Cildin geçmiş yada devam eden akne problemi.
*Cildin sigara kullanımı nedeniyle zarar görmüş olması.
 

GENÇLİK AŞISI CİLDE NASIL ETKİ EDER ?
Gençlik aşısı, mezoterapi iğnesi denilen çok küçük ve ince iğnelerle enjeksiyon şeklinde yapılmaktadır. Cildin kendi kendini onaran aynı zaman da nem ve esneklik sağlayan hücrelerin çalışmaya başlatarak etki göstermektedir.Böylelikle 2-5 gün sonra cilde canlılık parlaklık verir.

 

GENÇLİK AŞISI HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR ?
*
Alın Bölgesi.
* Kaş Çevresi.
* Eller.
* Orta Yüz
* Alt Yüz
* Boyun ve Dekolte bölgesi
 

GENÇLİK AŞISININ CİLT ÜZERİNDE ETKİSİ ?
*
Yaşlılık ve mimik çizgilerini azaltır.
* 25-30 Yaşlar sonrası cilt elastikini yerine getirir.
* Sivilce izleri olmak üzere tüm cilt lekelerini yok eder.
* Daha dolgun ve gergin bir cilde kavuşmaya yardımcı olur.
* 6 aydan sonra cilde bebeksi görünümü verir.
* Cilde parlaklık ve canlılık verir.
 

GENÇLİK AŞISININ SAĞLADIĞI ETKİLER NELERDİR ?
Çok eski olmasa da 5-6 yıldır dünyada uygulamaya başlayan gençlik aşısı. Türkiye’de kendini daha yeni göstermektedir. Uygulanmaya başlandığı zamandan itibaren medikal kozmetik alanında oldukça tercih edilir neredeyse bebek cildi etkisi yaratığı için kısa bir süre de çokça tercih ediliyor kendinden oldukça söz ettirmeye başladı. İçeriğindeki hyalüronik asidin cilt üzerinde meydana getirdiği olumlu değişiklikler ve aşının bu asit olduğu düşünürsek yıllarca en çok yöntem olarak kullanılmaya devam edeceği benziyor.
 İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun