Fraksiyonel Lazer Faydaları Nelerdir

                                                         * FRAKSİYONEL LAZER *

FRAKSİYONEL LAZER NEDİR ?
Fraksiyonel lazer ciltteki kolajeni ve epiteli yenilemeye yönelik geliştirilmiş bir lazer sistemidir. Kontrollü hasarlama ( mozaikleme ) mekanizması sayesinde, yara izlerinin küçülmesine, düzleşmesine ve çevre doku ile olan uyumuna yardımcı olur.

GENEL TANITIM ;
Yara, yanık, sivilce ve ya kesik izlerinin tedavisinde son yıllarda kullanılan bir çözümdür. Karbondioksit fraksiyonel bir lazerdir. Aynı şekilde cilt kırışıkları ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

FRAKSİYON LAZER NASIL FAYDA SAĞLAR ?
* Güneş lekeleri azaltır.
* Yaşlılık lekeleri azaltır.
* Kahverengi lekeler azaltır.
* Cildin parlaklığını artırır .
* Göz çevresindeki kırışıklar azaltır.

CİLT İZLERİ ;
Sivilce izleri ergenlik izleri ergenlik çağında görülen  bir tip cilt hastalığıdır. Geçici bir hastalıktır fakat bu süreçte iyileşme sürecinde ciltte izler oluşabilir ve özellikle de yüzde görülür. Akne izi de olarak bilinen bu izler leke şeklinde olabilceği gibi scar denilen pürüzlü şekilde de olabilmektedir.
TEDAVİSİ ;
Sivilce izlerinin tedavisinde maske, krem ve peeling gibi yanı sıra cerrahi uygulamalarda uygulanır ve etkin çözümler oluşur. Bu tedavi uygulamaları son yıllarda terk edilmeye başlanmış ( Karbondioksit Fraksiyonel ) Lazer ön plana çıkmıştır. FDA onaylı uygulamadan elde edilen sonuçlar bilimsel yayınlarda da yer almaktadır. Bu uygulama ile hasarlı olan cilt alanı kısmen buharlaştırılıp buharlaşan dokunun yerini vücudun ürettiği yeni doku alır. Her seans sonrasında izler daha da azalmakta ve iyileşme bir ay içinde gerçekleşir. Genelde ihtiyaca göre 1-3 seans uygulanır. Anca uygulama ek seans halinde bir ay sonra yapılması uygundur.

KESİCİ ALET İZLERİ ;
Kaza yara gibi çeşitli nedenler de bıçak, jilet ve benzeri gibi cilt izleri görsel açıdan rahatsızlık vermektedir.
TEDAVİSİ ;
Birçok kişiyi rahatsız eden izlerin kaybolması için tüm tedaviler uygulanmak ve denenmektedir. Günümüzde daha düzgün iyileşme sağlayan Karbondioksit Fraksiyonel lazer kullanılmaya başlamıştır. Önemli derecede başarı sağlanmıştır. İzlerin yoğunluğuna ve derinliğine göre iyileşme süreleri değişir. Ayda bir defa uygulanabilir kesici alet izlerinde.

CİLT GENÇLEŞTİRME ;
Cilt yaşlanmasında en büyük etken dış etkenlerdir. Dış etken dediğimiz dış etkenler de cildi sağlam tutan kollojen dokudaki yıpranmadır. Cildimizdeki gevşeme ince kırışıklara neden olmaktadır. Yaşlanmadan en çok ve en çabuk eller ve yüz etkilenir.
TEDAVİSİ ;
Cildin onarım makanizmalarını harekete geçirmek, cilt gençleştirme uygulamalarında ana dayanak noktasıdır. Cildimiz için birçok krem, serum, peeling üretilmekte ancak bunların hiç biri etkili ve hızlı etki sağlamamaktadır. Fraksiyonel lazer cildi uygun görülen yoğunlukta ve derinlikte arada sağlam doku alanları bırakarak etkilemektedir. Bu etki etki dışı kalan sağlam dokuların cildi hızla yenilemesini sağlar. Uygulamada daha derine inildiği için kırışıklık tedavisinde daha tercih edilir. Dudak çevresindeki sigara kırışıkları adı verilen kırışıkları üzerinde de oldukça etkilidir. Dermatoloji uzmanları cilt gençleştirmede de fraksiyon lazeri yönetimini sık sık tercih edilir. Kişinin cilt özellikleri yaşı ve kırışıklarının durumuna göre cilt gençleştirmede 1-3 seans arası ayda bir kez uygulanabilir bazı durumlarda bir seans bile etkili olabilir.

CİLT ÇATLAKLARI ;
Cilt çatlakları özellikle kadınlarda görülür. Birlikte ergenlik döneminde hızlı kilo alıp verme durumunda gebelik döneminde gözlenen bir cilt sorunudur.
Genetik, hormonal ve mekanik gerilme gibi nedenlerin yanı sıra kilo alıp verme gibi durumlarda cilt küçük gerilimlerden bile etkilenip çatlak oluşabilir. Kalça basen karın ve göğüs bölgelerinde cilt altı yağ dokusu fazla olduğu için en çok bu bölgelerde çatlak oluşmaktadır.
TEDAVİSİ ;
Tedavi yöntemi olarak lazer uygulamalarında gerekli görülmesi durumunda yoğunluk ve derinlik ayarlanması ile beraber ayarlanmaları ile beraber seans sayısına göre çatlakların görülme oranı azalır. Doku kendi kendini yenilediği için daha hızlı sonuç alınır. Uygulama çatlakların mor pembe görünümünde olduğu evrede tercih edilmekte birlikte lazer uzman doktor tarafından gerekli görülen yoğunluk ve derinlikte ayarlandığı için bu sebeple başarı oranı da artmaktadır. Cilt çatlakları tedavisinde ortalama 1-3 seans arası uygulanır ve seans sayısı ihtiyaca göre değişir.

KARBONDİOKSİT FRAKSİYONEL LAZER ;
Son yıllarda görülen ve kendini oldukça geliştiren uygulamalarda önemli yer tutan bir lazer yöntemidir ve bununla birlikte ciltte önemli ve derin etkiler yaratır cildi iyileştiren lazer sınıfıdır. Bu sınıfta bilinen bir diğeri de lazer yöntemi ise Erbiyum Yağ lazeridir. Söz konusu uygulandıkları alanda istenilen derinlikte etki yapabilir. Erbiyum Yağ lazer suya lazerden daha fazla tutunabilir ve uygulanan alanda derine daha derin inebilmektedir ve yüzeysel olarak etki etmektedir.
* Ağrı azdır.
* Enfeksiyon ihtimali düşer.
* İşlem sonrası iyileşme süresi kısalmaktadır.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun