Fokus Ultrason

Şüphesiz yüzümüz ve boynumuz vücudumuzda en hızlı değişen bölgelerdir. Yüz gençleştirmenin ameliyatsız bir süreci olan Odaklanmış Ultrason - Odak USG - Ultra-sonografik Yüz Gençleştirme olarak da bilinir. 30-45 dakikalık tek seansta sonuç veren yüz germe işlemi, karın fetüs gelişimini izlemek için ultrason sisteminin taşıyıcı dokulara odaklanmasıyla cildin yukarı doğru kaldırılması işlemi olarak tanımlanabilir. Focus USG teknolojisi olarak bilinen ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi, dermal kollajen üretimini sağlamak için en alt cilt katmanlarındaki taşıyıcı dermal dokulara odaklanan ses dalgalarını kullanır. Bu süreç, kolajen büyümesini tetikledi, böylece cilt herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın sertleşir ve gerilir.Ultrason dalgalarının neden olduğu daha yüksek bir kolajen büyümesi, bağın daha güçlü olmasını sağlar ve daha sert bir cilt ile sonuçlanır.

FOCUS ULTRASON NASIL UYGULANIR?

Ameliyatsız yüz sertleştirme ameliyatları yöntemleri arasında yer alan odaklanmış ultrason yöntemi olan ultrason dalgası taşıyan aplikatör başlığı, dermal alt tabakaları izlemek için cilde dokunulur. Üst deri tabakasının 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanan ses dalgaları, bu tür bölgelerde kolajen üretiminin simülasyonu için termal yaralanmalar yapmak için kullanılır, böylece yeni kolajen oluşumu güçlü bir sertleşmeye neden olur.

FOCUS ULTRASOUND KİMLERE UYGULANABİLİR?

Ultrasonla yüz gençleştirme, yüz ve çevresinde sarkıklık yaşayan herkese uygulanabilir. Ciltteki kolajen etkisi giderek azalır ve 40-65 yaşlarında ciltte bir miktar sarkma ve gevşemeye neden olur. Bu yaşlardan sonra gevşeme son derece belirgin hale geldiğinden verim 40-60 yaş popülasyonunda daha belirgindir.

FOCUS ULTRASOUND TARAFINDAN HANGİ BÖLGELER HEDEFLENMEKTEDİR?

Odak ultrason ile cerrahi olmayan gençleştirme aşağıdakiler için endikedir:

 • Kaz ayağı
 • Çene sarkmaları,
 • Göz kapağı sarkmaları,
 • Gıdı sarkmaları ve
 • Yanak sarkmaları

Kısaca zamanla yüzümüzde oluşan tüm sarkma ve kırışıklıkları hedef alır.

AMELİYATSIZ ODAKLI ULTRASON YÜZ KALDIRMA SEANSLARININ SÜRESİ

Ultrason yüz germe işlemi, uygulama yapılan hedef bölgeye göre değişir. Göz çevresinde lokal bir operasyon ortalama 20 dakika sürerken, tüm yüz ve boyun çevresi tedavisi için yaklaşık 45 dakika gerekebilir. Odak ultrasonu, istenen cilt bakımını ve sıkılaşmasını sadece bir seansta elde etmeyi mümkün kılar.

FOCUS ULTRASONUNDAN İLK SONUÇLARI ALMAK NE KADAR SÜRER?

Odak ultrason ile yüz germe operasyonu tek seansta olduğu için etkileri yakında ortaya çıkacaktır. Yenileme süreci, yüz germe operasyonundan hemen sonra, belirgin hafif etkilerle başlar. Kaldırma ve sıkılaştırmanın daha belirgin etkileri operasyondan sonra gün geçtikçe daha belirgin hale gelmektedir.

Ameliyatsız yüz germe seansına göre bir hafta sonra cilt daha sağlıklı hissedilir. Görünür cilt germe etkilerini algılamak bir ay ve istenen sonucu mükemmel şekilde almak üç ay sürer. Bununla birlikte, hedef cilt tipine bağlı olarak mükemmel sonucu almak için ortalama 6 ay öngörülebilir.

CERRAHİ OLMAYAN ODAKLI ULTRASON YÜZ KALDIRMA OPERASYONU NE KADAR SÜRER?

Fokus ultrasonlu yüz germe operasyonu seanstan hemen sonra ciltte etkili olarak başlar ve etkisi yaklaşık 2 yıl sürer.

POSTOPERATİF UYARILAR

Ameliyatsız odak ultrason ameliyatından sonra ciltte hafif kırmızımsı lekeler görünebilir. Bununla birlikte, bu tür lekeler ciltte kalıcı çukurlara veya lekelere neden olacak kadar korkunç değildir. Operasyon sonrasında cilde yatıştırıcı krem ​​sürülür.

Operasyon sonrasında güneş kremleri ve nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Kullanıcı duş, hamam, sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durmalıdır.

İyileşme sürecinde cilt oldukça hassas olabilir.

Artmış ödem riskinden kaçınmak için birkaç gün baş yukarıda olacak şekilde uyumak gerekir.

HIFU’nun birçok estetik faydası vardır:

 • kırışıklık azaltma
 • boyundaki sarkık cildi sıkılaştırmak (bazen hindi boynu olarak adlandırılır)
 • yanakları, kaşları ve göz kapaklarını kaldırmak
 • çene hattı tanımının güçlendirilmesi
 • dekolte sıkılaştırma
 • cildi yumuşatmak

Çalışma sonuçları umut vericidir. 32 Koreli insanı içeren bir 2017 çalışması, HIFU'nun 12 hafta sonra yanakların, alt karın bölgesinin ve uylukların cilt elastikiyetini önemli ölçüde artırdığını gösterdi.

Hemen sonra normal faaliyetlerinize devam edebilmenizdir. Bir miktar hafif kızarıklık veya şişlik olabilir, ancak hızla geçmesi gerekir. Tedavi edilen bölgede hafif bir karıncalanma hissi birkaç hafta devam edebilir.

Nadiren geçici uyuşma veya morarma yaşayabilirsiniz, ancak bu yan etkiler genellikle birkaç gün sonra geçer.

Önce ve sonra

Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason (HIFU), daha genç bir görünüm oluşturmak için kolajen ve elastin üretimini uyarmak için ultrason dalgalarını kullanır. Vücut Kliniği aracılığıyla görüntüler.

HIFU, yüz derisini sıkılaştırmak için güvenli, etkili ve invaziv olmayan bir prosedür olarak kabul edilir.

Cerrahi yüz gerdirmeye göre avantajlarını inkar etmek zordur. Herhangi bir kesi, yara izi ve gerekli dinlenme veya iyileşme süresi yoktur. HIFU ayrıca bir yüz germe işleminden çok daha ucuzdur.

Çoğu insan, son tedavilerinden üç ay sonra tam sonuçları görür.

Hızlı, ağrısız ve invaziv olmayan bir tedavi arıyorsanız, HIFU cerrahi yüz germe ile karşılaştırıldığında mükemmel bir seçenektir.

Elbette HIFU yaşlanmanın mucizevi bir tedavisi değildir. Prosedür en çok hafif ila orta derecede cilt gevşekliği olan hastalar için uygundur ve doğal yaşlanma süreci devraldıkça prosedürü bir ila iki yıl içinde tekrar ettirmeniz gerekebilir.

Daha şiddetli cilt sarkmaları ve kırışıklıkları olan daha yaşlıysanız, HIFU bu cilt sorunlarını ortadan kaldıramayabilir.

 İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun