Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

    Yaşın ilerlemesi nedeniyle ;  cildin kalitesi düşer, kas dokusunun zayıflamasıyla buna  bağlı olarak tutunma gücün de azalma olur  ve cilt dokusunun  yerçekimi yönünde sarkmalar başlar. Bu nedenle bu aşamada genel anestezi de operasyon olmak istemeyen veya operasyon ihtiyacı olmayan hastalar için ameliyatsız yüz germe işlemleri tamamen kurtarıcı noktasıdır. En az operasyon sonucu kadar iyi sonuçlar elde edilebilen bu uygulama;  yatışı olmayan, gayet konforlu, ağrısız, acısız ve  aynı gün; işlemden sonra gündelik yaşantınıza devam edebileceğiniz bir tedavidir.

    Kalıcılığına ve işlem süresine göre ameliyatsız yüz germe çeşitleri vardır. Cilt altında eriyen bir süreliğine cildi toparlayan iplerin yanı sıra erimeyen ve etkinlik süresi ömürlük olan ipler mevcuttur. Uzman medikal estetik hekimleri tarafından doğru tanı ve tedaviyle hastanın şikayetlerini ortadan kaldırılabilir. Hastanın isteği, işlemin doğru sonuçlana bilmesi için bu süreç  oldukça önemlidir. Hasta beklentisini açıkça ifade etmeli, olmak istediği görüntüyü doktoruna doğru bir şekilde aktarmalıdır. Yapılacak olan uygulamada yaş faktörü de önemlidir, hastanın işleme uygun olup olmadığını uzman doktor tarafından doğru tespit etmek gerekir.

 

1-) Spring Thread (Kilit Askı):

    Halk arasında Fransız askı olarak da bilinen bir ameliyatsız yüz germe tekniğidir. Genellikle orta, ileri yaş hastalara, nadir olarak da olsa genç hastalarda da tercih edilebilir. Hastanın ihtiyacına, bölgeye göre ip sayısı hekim tarafından belirlenir. Steril ortamda, lokal anestezi ile yapılan, kanama ve sütür(dikiş) izi olmadan ortalama 1-1.5 saat süren bu işlem sonucunda hasta normal yaşantısına devam edebilir. Lokal anesteziden dolayı 3-4 saatlik bir süre zarfı içinde; göz ve ağız açıp kapamada kontrolsüzlük olabilir. Balık kılçığına benzeyen bu ipler sayesinde ciltte genç ve dinamik bir görüntü elde edilebilir. Kalıcılık süresi takribi 5-7 yıldır. Bu süre zarfı sonunda ise cilt eski görüntüsüne geri dönmez ipler cilt altında kolon görevi görmeye devam eder. Yanak bölgesi, gıdı bölgesi, kaş kaldırmada kullanılabilir. İşlemde sonra kişide 2-3 gün kadar hassasiyet oluşması, ödem olması normal karşılanır. Etki anında görülse de, iplerin ciltle tamamen uyum sağlaması ortalama 1-1.5 ayı bulur. Hasta sert darbelerle yüzüne dokunmaktan kaçınmalıdır, ipler cilde tam oturmadan düşme riskini ortaya çıkartabilir.

    Sonuç olarak ortalama 1.5 ay gibi kısa bir süre zarfında gençliğinizi geri kazanabilirsiniz.

2-)6D Star Askı :

      6D Star Askı  , bu işlemler içinde yapılması en iyi yöntemlerden biridir. Bu işlem erkek  ve kadın herkese yapılabilmektedir. Yüz bölgesinde ,  boyun bölgesinde oluşan sarkmalar ve hoşunuza gitmeyen orantısız yüz ovalini düzeltmek için uygulanır. Yüz germe işleminde uygulanan 6D Cog lar en iyi teknolojiyle üretilmiş iplerdir.6D Cog Rainbow ipler , piyasada  kullanılan diğer iplerden daha fazla geliştirilmiş kalıcılığı ve sonucu uzun süre olan iplerdir. Nedeni  6D Rainbow teknolojisinin üst seviye 360 derece Cog (kılçık) yapısına sahip olmasıdır. Böylece ciltte daha iyi tutunmasını ve kaldırmasını sağlanır. Cildin daha gergin ve sıkı olmasında etkilidir. İplerin 6 boyutlu olması sayesinde cildi kaldırma etkisi en üst seviyededir. 6D Star askı kullanılımı ile yüz ovaliliği yukarı kalkar ve yüz toparlanır. Bu da kişinin olduğu yaştan 5-10 yaş geriye atmasını sağlar.

 

 

     Kollajen: Vucutta bulunan bir protein çeşitidir. Asıl görevi bağ dokusunu güçlendirmek, cilde esneklik, sıkılık kazandırmaktır. Yaş ilerlemesine bağlı olarak vücuttaki kollajen üretimi azalır ve cilt kalitesi zayıflar. Vucutta kollajeni artırmak ve oranı korumak amaçlı tüketebileceğimiz gıdalar arasında Omega-3 içeren besinler ve turunçgiller oldukça önemlidir.

3. Focus Ultrason:

   Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin bir diğer alternatiflerinden biri de focus ultrason, bilindik ismiyle Hifu’dur.  Uzman doktorlar tarafından uygunluğu tespit edilen hastalara uygulanır. Diğer işlemlerden farklı olarak kişi herhangi bir anesteziye maruz bırakılmadan, herhangi bir kanama kesi olmadan cihaz yardımıyla yapılan bir işlemdir. İşlem yapılacak bölgeye yarım saat öncesinde anestezik krem sürülerek işlem rahatlıkla tamamlanabilir .acı hissi hafif iğne batması olarak tanımlanabilir. Ciltte sarkıklığı giderme, kollojen kaybı, sıkılaşma, yüzde toparlanma gibi şikayetler genellikle bir seanslık tedaviyle mümkün olabileceği kadar  ortadan kaldırılabilir. Eğer ciltte ciddi problemler varsa 2-3 seans aralıklarıyla uygulanılabilir. Kol, yüz, gıdı, bacak gibi bölgelerde uygulama yapılabilir. Cilt altına gönderilen ses dalgalarıyla kollajenin oluşumu için tetiklenir. Yağ eritme ve kaldırma olarak kombin şeklinde çalışılır. İşlem sonunda %10-20 gibi gözle görülür sonucun yanı sıra tamamen alacağımız sonuç 6 ayı bulmaktadır.

 

   Sonuç olarak; yaşlanmanın bize getirisi olan cilt sarkıklıklarınıza uzman hekim ve kadrosunun doğru tedaviyi uygulamasıyla veda edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz. 

Çağla kamışİlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun