Altın İğne Radyofrekans Terapisi Nedir?

ALTIN İĞNE RADYO FREKANS TERAPİSİ NEDİR ?

Altın uçlu iğne bir radyo frekans uygulamasıdır, altın uçlu terapi de diyebiliriz.Bu uygulama yüzde ve tüm vücutta kullanılmaktadır. Altın iğne radyofrekans dalgalarının vermiş olduğu enerji cilt altında geçici bir tahribat oluşturarak kollegen oluşumunu tetikleyerek elastin içindeki büyüme gelişme faktörünün salınımını uyarır , altın uçlu iğne terapisi ile tetikleme işlemi sonrasında ciltte yenilenme daha genç fresh bir görünüm ile gözle görülür fark yaratmaktadır.

ALTIN İĞNE RADYO FREKANS TERAPİSİ HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Altın uçlu radyo frekans dalgaları kullanılarak deformasyon olan ciltle face lifting işlemi yaparak ciltte germe işlemi sağlanmakta ve takibinde kırışıklıkları azaltma, boyun ve dekolte bölgesindeki gevşekliği sıkılaştırma , akne izi, skar izi, açık olan gözenekleri sıkılaştırma da, leke tedavisinde, kilo alıp verme ve doğum sonrası oluşan çatlak tedavilerinde, yara ve yanık izlerinde, etkili sonuçlar elde edilmektedir.

ALTIN UÇLU RADYO FREKANS UYGULAMASI NASIL YAPILIR

Altın uçlu radyo frekans terapisi acısız ağrısız bir işlem olup seans lar halinde uygulanmakta dır. ilk uygulama sonrası gözle görülür bir fark görülmesi mümkün dür. Uygulama öncesinde cilde lokal bir anestezi krem sürülerek 20 dakika beklenir ve sonrasında yüz temizlenerek uygulamaya geçilir. Altın uçlu radyo frekans terapisinin en büyük özelliklerinden birisi de ciltteki problem analiz edildikten sonra farklı cilt tiplerine göre cildin istenilen derinliğine kadar radyo frekans dalgaları gönderilerek hücre üretimi ve kollagen üretimini artırır.

Uygulama yapılacak bölgeye göre işlem süreci 45-50 dakika kadar sürmektedir . Seans araları doktorunuzun size belirleyeceği aralıklar ile yapılmalıdır.

ALTIN UÇLU RADYO FREKANS TERAPİSİ SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKNLER

Uygulama sonrası yüzde her hangi bir soyma işlemi olmaz. Hafif kızarıklık olabilir birkaç saat içerisinde geçecektir. Tedaviden sonraki süreçte 5-6 saat yüze sıcak su teması olmamalıdır takiben bir hafta boyunca deriyi tahriş eden kese gibi uyglamalardan uzak durmalı, hamam, sauna, solaryum, sıcak duş alınmamalı ve güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Tedavi nin takibinde 3-4 gün alkol tüketimi yapılmamalıdır.İlgili Yazılar

Ön Muayene Randevusu İçin Form Doldurun