Yüz Dolgusu


 

Cildimizde su tutma kapasitesi yüksek olan hyaluronik asitler vardır. Bu asitler zaman geçtikçe azalır, bu da derinin potansiyelini düşürür ve su tutma kapasitesi düşen ciltte olumsuzluklar başlar. Kollajen lifleri bozulmaya ve kırılmaya başlar. Kötü yaşam koşulları, iyi beslenememe, uykusuzluk, yorgunluk, güneş ışınlarına fazla maruz kalma, sigara içme, temiz hava soluyamama gibi negatif faktörler eşlik edince kırışıklıklar baş göstermeye, çizgiler oluşmaya başlar. Botoks’un çare olamadığı yanak, çene, burun kenarları, dudaklar ve çevresi, çene gibi bölgelerdeki kırışıklık, çizgi ve çöküntü gibi deformasyonları yok etmek için yapılan işlem yüz dolgularıdır.     

Hacminin çok daha fazlası su tutma kapasitesine sahip olan asit ile yüzde birçok istenmeyen görüntüyü düzeltme şansı doğdu, ince dudakların kalın bir görünüm ve dolgunlaşma, burunda doğal bozuklukların, kemerlerin, düzeltilmesi mümkündür. Operasyon olmuş burunun çöküntü veya ameliyatlı burun görüntüsünün düzeltilmesi, kilo kaybına bağlı yanaklarda oluşacak çöküntüler doldurularak daha sağlıklı daha dinç ve genç görünüm elde etme şansı var artık. Özellikle bayanlarda görülen yanaklarda oluşacak sarkma çene kontöründe yapılacak olan dolgu işlemlerinde neredeyse ortadan kalkıyor böylece yüz için ameliyata gerek kalmıyor.

         Bu işlemde önemli olan hususların arasında abartılı olarak değişim beklenmesi diyebiliriz. Birkaç tedaviyi aynı bölgeye 1 den fazla kere ve üst üste uygularsak bu konuda uzman olan doktorlarımızın kontrolünde bizi memnun edebilecek seviyede işlem almış oluruz.

         Tedavi öncesi lokal anestezik krem uygulaması yapılır. Bu işlem yapılacak olan uygulamadaki oluşabilecek hafif ağrı, acı gibi negatif durumları azaltır. Dolgu işleminde kullanılan enjeksyonla oluşabilecek sıkıntılarda etkilidir ve acısız işlem yapılır.       

             Bu işlem Ataşehir estethica hastanesinde uzmanlar tarafından başarı ile uygulanmaktadır.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!