Radyofrekans ile Deri Tedavisi


 

Radyofrekans işlemi yaşlanan deriyi özellikle sarkmış deriyi tedavi eden bir yöntemdir. Aynı zamanda da hamilelik sonrasında karın bölgesinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Derisinde  sarkma olan bütün hastalar bu tedaviyi kullanabilirler. Cildi ince olan hastalar kalın olan kişilere göre radyofrekans ile daha iyi sonuç vermelidir.

Selülit çoğu kadın için kaçınılmazdır, selülit ciltte pütürlü yahut dalgalı görünüm vermektedir. Radyofrekans aynı zamanda selülit tedavisinde de kullanılmaktadır. Radyofrekans lazerlerin non-ablatif olanları en güçlü ve etkili doku tedavisini sağlar. Elektrodlar cilde ve deri altına yüksek frekanslı elektrik akımları iletmektedir, buda çok az doku değişimi ve kırışma yaratarak sıkılaşmaya neden olmaktadır. Daha gergin, parlak sağlıklı bir cildin oluşmasını sağlar. Radyofrekans, akne izleri ve çatlaklarda da başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

·         Cilt dokusunu güzelleştirir.

·         Sarkmış deriyi sıkılaştırmaktadır.

·         Tüm ciltlere uygulanmaktadır

·         Acı vermez.

·         Sosyal hayata hemen geri dönüş sağlanabilir.

Tedavi sonrası ciltte azda olsa kızarmalar görülebilir fakat bunlar normaldir, yüzdeki canlanma hemen fark edilir. Radyofrekans  işlem alanın büyüklüğüne  göre 20 dakika ila 1 saat arası  değişiklik göstermektedir. Cildin durumuna ve ne kadar güneş gördüğüne bağlı olarak işlem yıllarca sürebilir. 10 seanslık kür olan radyofrekans etkisi hemen görülür fakat asıl sonuç 2 ay içerisinde alınmaktadır. Ayrıca radyofrekans Protez, kalp pili açık yara önemli varis şikâyeti olanlarda kullanılmamaktadır. Radyofrekans uygulamasında herhangi bir kesi izi veya ameliyat izi oluşturmadan uygulanan bir tedavi yöntemidir.  Genellikle lokal anestezi şeklinde yapılan bir işlemdir. Ataşehir Estethica Hastanesinde radyofrekans uygulaması Dermatoloji doktorlarımız tarafından yapılmaktadır, başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Randevu için Formu Doldurun

Siz de estethica'nın uzman doktorlarıdan randevu için formu doldurun, sizi arayalım   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!