Aquafilling Nedir

Aquafilling, insan dokusu ile yüksek düzeyde uyumlu olan ve etkisini uzun süre koruyan bir dolgu maddesidir ve vücuda enjeksiyonla uygulanır. Aquafillling maddesi, vücuda hiçbir zararı olmayan su kristallerinin jel formuna dönüştürülmüş hali olup %98’i sudan oluşur. Vücudumuzun ana bileşeni olan su moleküllerinden oluşması, aquafillling maddesinin yüksek düzeyde güvenilir bir madde olmasını sağlar. Küçük, hacim kaybetmiş veya sarkmış vücut bölgelerinde düşük maliyetle, uzun süreli ve ameliyatsız olarak büyüme ve kalınlaşma sağlaması; son 10 yılda aquafilling dolgunun popülaritesini artırmıştır. Aquafillling maddesi, pozitif yükü sayesinde dokulardaki esnekliği, dolgunluğu ve sıkılığı sağlayan kolajen ve elastin gibi negatif yüklü molekülleri çekerek uzun süreli dolgunluk ve esneklik sağlar. Önceden kullanılan dolgu maddelerinin vücutta 1-2 yıl içerisinde eriyerek kaybolmasına ve bazen de kaybolurken asimetriye yol açmasına rağmen, lokal anestezi altında 20-40 dakikada uygulanan aquafilling, asimetriye yol açmadan 5-8 yıl süreyle kalıcı etki sağlar.

Vücut Dolgusu Nedir?

Yaşlanmaya veya diğer faktörlere bağlı olarak vücudun bazı bölgelerinde hacim kaybı ve sarkma gözlenebilir. Bazı kişilerin vücut kontürünü oluşturan vücut bölgeleri de, anatomik olarak küçük ve hacimsiz bir yapıda olabilir. Vücut dolgusu, ilgili dokuya uygulanan doğal maddeler aracılığıyla bu bölgelerin istenen forma kavuşabilmesini sağlar. Küçük memelerin büyütülmesinde, sarkmış memelerin toparlanmasında, memelerdeki asimetrinin giderilmesinde, popo büyütmede ve şekillendirmede, bacak estetiğinde, ayak bileklerinin ve baldırların kalınlaştırılmasında, çarpık veya şekilsiz bacakların düzeltilmesinde vücut dolgusundan faydalanılabilir. Vücut dolgusuyla, yara ve yanık nedeniyle çukurlaşma ve hacim kaybı gözlenen vücut bölgelerinde de başarılı sonuçlar alınmaktadır.

ameliyatsız göğüs büyütme

Aquafilling Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

5-8 yıl süreyle kalıcı etki sağlayan su bazlı aquafilling uygulaması:

 • Memelerin büyütülmesinde, sarkmış memelerin toparlanmasında, memelerdeki asimetrinin giderilmesinde,
 • Poponun dolgunlaştırılmasında ve şekillendirilmesinde,
 • Bacak estetiğinde, ayak bileklerinin ve baldırların kalınlaştırılmasında, çarpık ve asimetrik bacakların düzeltilmesinde,
 • Sarkma ve hacim kaybı gözlenen yüz bölgelerinin dolgunlaştırılmasında ve şekillendirilmesinde,
 • Geçirilen ameliyatlara, yaralanmalara ve yanıklara bağlı olarak oluşan çukurluk ve deformitelerin düzeltilmesinde kullanılır.

 

Aquafilling maddesi:

 • Vücudumuzun %60’ını oluşturan su moleküllerinden üretildiği için vücut dokularıyla yüksek düzeyde uyumludur. %98’i sudan oluştuğu için güvenlik profili çok yüksektir.
 • Hamile kalınması durumunda dahi, bebeğe zarar vermez.
 • Cerrahi işlem gerektirmeyen, ameliyatsız bir yöntemdir.
 • Lokal anesteziyle ağrısız olması sağlanan enjeksiyonlarla uygulanır.
 • Aynı gün taburcu olunur.
 • Uygulamadan sonra iyileşme süresi kısadır ve vücutta iz bırakmaz.
 • Uygulandığı bölgelerde bir bütün halinde kalır, parçalanmaz, diğer dokulara sızmaz, vücut sıvılarıyla başka bölgelere taşınmaz.
 • Vücut dokularıyla aynı kıvamdadır, bakarak veya dokunarak fark edilemez, çok doğal bir görünüm sağlar.
 • 5-8 yıl süreyle kalıcı etki sağlar. Uygulamadan sonra istediğiniz zaman istediğiniz kadar ilave yapılabilir.

Aquafilling fiyatları hakkında detaylı bilgi almak, aquafilling uygulamaları ile alakalı bilgi sahibi olmak için bize ulaşın!

TEDAVİ ÖZETİ

DİKKAT: Herkes eşsizdir. Bu şu anlama gelir: Tedavi süreci, planlaması ve sonuçları sizin için farklılık gösterebilir. Burada gördüğünüz bilgiler geniş bir örneklem kümesinde karşılaşılan ortalama değerlerdir. Detay için bizimle Whatsapp üzerinden iletişiem geçebilirsiniz: 0549 791 99 02

Seans/Operasyon Sayısı 1
Operasyon Süresi 20-40 dakika
Anestezi Lokal Anestezi
Hassasiyet Süreci Yok
İşe dönme süresi Hemen
Tam İyileşme Hemen
Sonuçların kalıcılığı 5-8 yıl
Hastanede kalma süresi -
   Randevu için Formu Doldurun!

*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!